Hofmanix

Myšlenky programátora

Blog

Blog
HxForms

HxForms

Projekty

Ve vývoji!
Jedná se o plugin pro Xamarin Forms aplikace, rozšiřující možnosti používání jednotlivých view a layoutů například o spodní navigační lištu pro android, checkbox, opakovací layout, multiselect a spoustu dalších věcí, které jsou právě ve vývoji. Plugin je právě nahraný na github, je open source a bude dostupný všem přes NuGet balíčky. Použité technologie: Xamarin

Rockboard.cz

Rockboard.cz

Projekty

Webová aplikace pro hodnocení interpretů, alb a jednotlivých songů, zaměřená na rockovou muziku. Aplikace dovoluje prohlížet profily jednotlivých skupin, jejich alba a songy a získávat o nich informace. Zároveň dovoluje přihlášeným uživatelům alba a songy hodnotit a diskutovat o nich v diskusích. Také je možné si songy uložit do svého profilu a ukázat ostatním co máte rádi.
Použité technologie: ASP.NET Core/Angular 2/Docker

Rozepiš.cz

Rozepiš.cz

Projekty

Web pro autory a čtenáře knih, povídek apod. Dovoluje uživatelům vytvořit si knihu, spravovat ji, přidávat do ni kapitoly a zobrazovat statistiky, kolik lidí ji otevřelo, přečetlo apod. Zároveň dovoluje export knih do souborů jako docx, pdf nebo mobi a epub pro čtečky elektornických knih.
K webu se chystá mobilní aplikace.
Použité technologie: ASP.NET Core/Angular 2/Docker

 

Angular 4 a serverové renderování

Angular 4 a serverové renderování

Angular, Typescript

Když vytváříte web pomocí javascriptových frameworků, můžete se a pravděpodobně se také někdy v budoucnu dostanete do potíží s renderováním webu v prostředích kde javascript nefunguje. Vezměme si například třeba Facebookové příspěvky, když přidáte příspěvek na Facebook, facebook si z nich veme věci jako meta tagy z hlavičky obsahující titulek, popisky, nebo obrázky ze stránky. Tyhle věci ale například při používání Angularu vykresluje právě angular a dělá to teprve co se spustí javascript. Pokračovat ve čtení “Angular 4 a serverové renderování”

Export HTML do DOCX/PDF/EPUB/MOBI v ASP.NET Core a co na to Docker

Export HTML do DOCX/PDF/EPUB/MOBI v ASP.NET Core a co na to Docker

ASP.NET Core, C#, Docker

Minulý týden při programování Rozepiš.cz jsem narazil na zajímavou programovací výzvu. Potřeboval jsem pro uživatele vytvořit exportování knih, které jsem měl uložené jako html do jiných formátů, kdyby si je chtěli přečíst například v e-booku. Konkrétně jsem začal na docx, pdf, epub a mobi. Pokračovat ve čtení “Export HTML do DOCX/PDF/EPUB/MOBI v ASP.NET Core a co na to Docker”